Opel Grandland X İncelemesi

Opel GrandlandX'i Bayiide İnceledik Ve Size Sunduk

Ocak 5, 2021 - 14:08
 0  671
Opel Grandland X İncelemesi

Opel Opel Grandland X İncelemesi

Kompakt SUV pastasından pay almadan yaşanmayan bir devirde, PSA evliliğine kadar mahzun bekledi Opel. Gerçi 90'lardan 4x4 Frontera ve 2000'lerden GM klonu Antara gibi hatıralarımız var ama Mokka X ve sonrasında Crossland X'in SUV çağında durumu tek başına kurtarması beklenemezdi.

 

Opel Grandland X, Opel'in çok idmanlı olmadığı bir lige idmanlı ve iddialı bir ekibin altyapısıyla sıkı bir giriş yaptı. Opel'e özgün çizgiler ve sürüş karakteristiğiyle, markanın sevenlerini olsa olsa memnun edecek bir kombinasyona sahip Grandland X.

 

Opel Grandland X'in belki tek sorunu, kalabalık bir kuzen grubu içinde sivrilme konusunda bağımsız bir insiyatifinin olmayışı. Bu da onun ne sürüş mekaniğinde ne de motor seçeneklerinde fazla bir farklılık üretememesi sonucunu doğuruyor. Türkiye'de hibrit motor ve 4x4 seçeneklerinden de mahrum olduğu düşünülünce, Grandland X'in dikkat çekme katsayısı düşüyor haliyle.

 

Yine de Opel Grandland X'in tüm klasmanlarda en azından "iyi"yi tutturan ve sıkı bir teknik denenmişlikten yararlanan, modern bir SUV olduğu kesin.

 

Tiguan, Qashqai, Karoq, 3008, Tucson ve daha yüzlerce sıkı rakibin nicedir dans ettiği bir pistte, bakalım Opel Grandland X nasıl bir yer edinecek...

 

Her ne kadar Fransız PSA'nın EMP2 platformunu kuşanmış olsa da tasarımda 3008 ya da C5 Aircross'u çağrıştırmıyor Opel Grandland X. Çok zorlarsanız, genel siluette akrabalığı yakalamak mümkün ama Tiguan - Karoq - Ateca üçlüsündeki "Durun, siz kardeşsiniz!" durumu söz konusu değil.

 

Kimseyi rahatsız etmeyecek modern ve temiz çizgilere sahip Opel Grandland X. Ön ızgara ve farlar markanın imzasını net bir şekilde atarken, yükseklik hissini artıran kıvrım ve yanal çizgiler Grandland X'e SUV heybeti katmakta zorlanmıyor.

 

Yan aynadan bagaj kapağına kadar uzanan krom hat bir yana, panoramik cam tavan, tavan rayları ve koyu tavan rengi gibi opsiyonlarla fiyaka dozunu daha artırmak (cüzdana doğru giden) elinizde.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow